Täna on: neljapäev, 2. juuli | Liitu maililistiga » |
  » Squash
Spordiklubis ProFit kaks squashisaali vastavad mõõtmetelt Ameerika standardile ja seda väga intensiivset kuid kaasakiskuvat mängu on võimalik jälgida ka teise korruse rõdult.


SQUASHI AJALUGU:

Squashi, kui sportimisvõimaluse alguseks ja "sünnikohaks" võib pidada Londoni Fleet vanglat. Vangid, kellest enamiku moodustasid võlgnikud, harjutasid seest õhuga täidetud palli löömist reketiga vastu seina ja nii sai alguse mäng "Rackets". Mingeid imelikke teid pidi jõudis see mäng umbes 1820 aastal ka Inglismaa koolidesse, mis lõi soodsa pinnase sellise mängu arenguks, mida me praegu tunneme Squashi e. Squash Rackets'i nime all.

Peagi avastasid Harrow linna kooliõpilased, et Rackets'i jaoks kasutatava palli läbitorkamisel on võimalik mängule lisada terve rida erinevaid lööke ning et selline pall nõuab ka mängijatelt endilt suuremaid oskusi kui Rackets. Uus mänguvariant saavutas aegamisi populaarsuse ning 1864 aastal konstrueeriti ja ehitati Harrow koolis maailma esimesed neli squashiväljakut. Sellega oli saanud alguse squashi, kui spordiala tunnustamine.

Nagu ka teised spordialad, puudus ka squashis sellel ajal igasugune koostöö reeglite kooskõlastamisel, ja nõnda osutus vältimatuks, et squashi arenedes hakkasid tekkima erinevused regiooniti nii mängu reeglite kui mänguks kasutatava varustuse osas. Õnneks läks nii, et oma elujõudu tõestasid ainult kaks põhisuunda — üks Inglismaal, kus väljaku mõõtmeteks kujunes 21jalga X 32jalga (6,4m X 9,75m) ning teine Põhja-Ameerikas väljaku mõõtmetega 18,5jalga X 32jalga (5,6m X 9,75m). Asjaolu, et mõlemal versioonil oli sama väljaku pikkus on aidanud palju rahvusvaheliste squashireeglite standardiseerimisel.

Seega on squashi mängitud juba üle 140 aasta, saavutades hämmastava populaarsuse just erite viimase kolmekümne aasta jooksul ja on hetkel maailma üks armastatuim ja enamharrastatud spordiala.

Samas on squash üheks kõige enam kaloreid põletavamaks spordialaks, mis sobib igas vanuses ja treenitusastmes harrastajatele - nii naistele, meestele kui ka lastele.

Hinnakirja leiate siit.
  Uudised
Info!

52 99 543
egle@profit.ee
 
  Oleme avatud

Spordiklubi ProFit on jätkuvalt suletud!

 

 
© 2020 Profit.ee | Asume: Fr.R.Kreutzwaldi 59, Võru | Telefon: 7868066 | E-post: profit @ profit.ee